O autorze
Zadaniem Fundacji „Instytut Lecha Wałęsy” jest skupianie wielu środowisk społecznych wokół ciągle aktualnych idei i postulatów decentralizacji państwa, upowszechnienie zasad moralnych w działalności politycznej i pielęgnowanie tradycji niepodległościowej. Instytut wspiera również prodemokratyczne ruchy poza granicami Polski. Dzięki licznym programom „Solidarni z…” realizuje postulaty międzynarodowej solidarności, wspierając ludzi walczących o swoje prawo do wolności. Wszystkie te działania nie byłyby możliwe gdyby nie fundator Instytutu -Lech Wałęsa….. elektryk, stoczniowiec, przywódca strajków, sygnatariusz porozumień sierpniowych, laureat Pokojowej Nagrody Nobla , legendarny przywódca Solidarności, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, ambasador demokracji, strażnik wolności i mąż stanu, w końcu fundator „Instytutu Lecha Wałęsy”

Oficjalna strona:
www.ilw.org.pl

Facebook:
http://www.facebook.com/instytutlechawalesy
http://www.facebook.com/lechwalesa

YouTube:
http://www.youtube.com/user/instytutlechawalesy

Wizyta Aung San Suu Kyi w Polsce 11-13 września 2013

Na zaproszenie Ewy Kopacz, Marszałek Sejmu RP i Lecha Wałęsy, Prezydenta RP w latach 1990-1995, Laureata Pokojowej Nagrody Nobla, do Polski przyjeżdża Pani Aung San Suu Kyi.

Aung San Suu Kyi jest Laureatką Pokojowej Nagrody Nobla, czołową birmańską opozycjonistką i córką Aung Sana, który w rozmowach z Wielką Brytanią wynegocjował niezależność Birmy. W 1988 r. założyła Narodową Ligę na rzecz Demokracji, główną partię i siłę opozycyjną w Birmie. Za swoją działalność była wielokrotnie skazywana na areszt domowy, w którym spędziła ponad piętnaście lat.

Wizyta Aung San Suu Kyi jest drugą wizytą Noblistki w Europie od zakończenia aresztu domowego w listopadzie 2010 r. W ciągu siedmiu dni Aung San Suu Kyi odwiedzi kolejno Warszawę, Budapeszt oraz Pragę. Od 11 do 13 września Aung San Suu Kyi przebywać będzie w Polsce spotykając się z najważniejszymi osobami w państwie.

Wizytę birmańskiej opozycjonistki wspierają organizacyjnie Sejm RP oraz Instytut Lecha Wałęsy.

Szczegóły wizyty Aung San Suu Kyi w Warszawie:

11.09.2013 (środa)

15:40 Briefing prasowy. Sejm RP
15:00 Spotkanie z Marszałek Sejmu Ewą Kopacz w Gabinecie Marszałka Sejmu.
16:00 Spotkanie z Marszałkiem Senatu RP, Panem Bogdanem Borusewiczem w Gabinecie Marszałka Senatu

12.09.2013 (czwartek)

11:00 Spotkanie z Prezydentem RP, Panem Bronisławem Komorowskim w Pałacu Prezydenckim
12:00 Spotkanie z Premierem RP, Panem Donaldem Tuskiem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
13:00 Lunch z Prezydentem RP w latach 1990-1995, Laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, Panem Lechem Wałęsą w Pałacu Myślewickim
14:15 Briefing Prasowy w Pałacu Myślewickim w Łazienkach Królewskich
15:45 Spotkanie z władzami Uniwersytetu Warszawskiego
16:00 Odczyt dwudziestominutowego wykładu i czas na dyskusję ze studentami (45minut)


Zapraszamy na otwarty wykład noblistki!

Kiedy: 12 września, godz. 16.00
Gdzie: Sala Kolumnowa, Instytut Historyczny, Uniwersytet Warszawski, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa
Rejestracja do 10 września 2013.

Po wykładzie planowana jest sesja pytań z sali. Odczyt odbędzie się w języku angielskim z symultanicznym tłumaczeniem na język polski. Wykład będzie można obejrzeć na żywo online na stronach: kapuscinskilectures.eu oraz twitter.com/kapulectures.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...