O autorze
Zadaniem Fundacji „Instytut Lecha Wałęsy” jest skupianie wielu środowisk społecznych wokół ciągle aktualnych idei i postulatów decentralizacji państwa, upowszechnienie zasad moralnych w działalności politycznej i pielęgnowanie tradycji niepodległościowej. Instytut wspiera również prodemokratyczne ruchy poza granicami Polski. Dzięki licznym programom „Solidarni z…” realizuje postulaty międzynarodowej solidarności, wspierając ludzi walczących o swoje prawo do wolności. Wszystkie te działania nie byłyby możliwe gdyby nie fundator Instytutu -Lech Wałęsa….. elektryk, stoczniowiec, przywódca strajków, sygnatariusz porozumień sierpniowych, laureat Pokojowej Nagrody Nobla , legendarny przywódca Solidarności, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, ambasador demokracji, strażnik wolności i mąż stanu, w końcu fundator „Instytutu Lecha Wałęsy”

Oficjalna strona:
www.ilw.org.pl

Facebook:
http://www.facebook.com/instytutlechawalesy
http://www.facebook.com/lechwalesa

YouTube:
http://www.youtube.com/user/instytutlechawalesy

Znamy zwycięzców międzynarodowego hackathonu „Koduj dla wolności

18 projektów, liderzy programowania z 13 krajów, 500 napojów energetycznych i 2 dni intensywnej wymiany doświadczeń, dyskutowania i programowania aplikacji internetowych, które pomogą ludziom egzekwować ich prawa, tak w skrócie wyglądał hackathon „Koduj dla wolności” zakończony w 28 września

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku aktywiści pracowali nad projektami aplikacji, które odnosiły się do takich wartości jak wolność, demokracja i solidarność. Jury, w którego skład weszli Anna Sienicka z Fundacji TechSoup, Michał Mach z inicjatywy InfoZmiana, CiviCRM Polska i warszawskiego Hackerspace, Jerzy Brodzikowski z Instytutu Lecha Wałęsy oraz Denis Gursky, założyciel i dyrektor ukraińskiej organizacji SocialBoost, wyłoniło trzech zwycięzców konkursu.


Pierwszą nagrodę w wysokości 6000 zł i dodatkowo chmurę o pojemności 500 GB younited podarowaną przez partnera hackathonu firmę F-Secure otrzymał łódzki projekt „Nie tylko wybory”. Pozostałe dwie nagrody w wysokości 3000 zł i chmurę o pojemności 200 GB younited otrzymały litewski projekt S.T.I.R.NA Transparency International (miejsce drugie) oraz rosyjska inicjatywa Basic Record ( trzecie miejsce)

Więcej o zwycięskich projektach można przeczytać na stronie wydarzenia http://www.codeforfreedom.org/

Dziękujemy partnerom wydarzenia: Europejskiemu Centrum Solidarności, Fundacji ePaństwo i Teplitsa i sponsorom: F-Secure, Pomorskiej Strefie Ekonomicznej, Lufthansa Systems, Google Cultural Institute, a także Tiger i Helion.

Link do video:
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...