Apel wspierający narodziny niezależnego kubańskiego dziennika „14ymedio”.

Publikujemy apel wspierający powstanie pierwszego niezależnego kubańskiego dziennika „14ymedio”. Dziennik powstał dzięki determinacji jego twórczyni, kubańskiej blogerki Yani Sanchez, która od wielu lat walczy o wolność słowa na Kubie. Apel podpisali już między innymi Prezydent Lech Wałęsa, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik i peruwiański pisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla Mario Vargas Llosa oraz wielu dziennikarzy z całego świata.

Witamy dzisiaj nowy środek przekazu, cyfrowy dziennik utworzony na Kubie, w kraju pozbawionym wolnej prasy. Jego autorzy, którym przewodzi Yoani Sanchez, wyznają te same demokratyczne wartości, co my. W manifeście zespół redakcyjny dziennika "14ymedio" zobowiązuje się głosić "prawdę, wolność i bronić praw człowieka bez względu na ideowe czy partyjne względy".Kubańczycy patrzą w przyszłość i potrzebują mediów informacyjnych, by rozpocząć uczciwą debatę o sytuacji na wyspie. Jesteśmy przekonani, że ta inicjatywa pomoże demokratycznej transformacji i budowie nowej Kuby.

My, niżej podpisani dziennikarze, nauczyciele akademiccy i pisarze z wielu krajów wzywamy kubańskie władze do poszanowania prawa dziennika "14ymedio" do istnienia i rozpowszechniania. Wzywamy, by władze nie ograniczały obywatelskiej wolności słowa oraz prawa do informacji.

www.14ymedio.com
@14ymedio

Trwa ładowanie komentarzy...